Nasıl İade Ederim

Geri Ödeme ve İade Politikası

İade süresi 14 gündür. Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde, etiketleri sökülmemiş ve kullanılmamış, yeniden satılabilirlik özelliği bozulmamış ürünlerinizi tüm aksesuarları eksiksiz ve faturası ile birlikte öncelikle bilgi@horebica.com adresine bilgilendirme maili attıktan sonra ilgili prosedürleri takip ederek ücretsiz kargo ile iade edebilirsiniz. Bu koşullara uymayan iadeler kabul edilmeyerek size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Bu nedenle ürünleriniz size ulaştığında, bozulmasına sebep olmayacak şekilde en kısa sürede kontrol etmenizi ve uygun olmadığını düşündüklerinizi, yukarıda belirtildiği şekilde iade göndermenizi öneriyoruz.

İade Koşulları

İade edilecek ürün eğer orijinal paketi ile gönderimi sağlanmış ise, tekrar satışını engelleyecek şekilde ambalajın hasarlı ya da eksik gönderilmemesi gerekmektedir.

Kullanılmış ve kullanım hatası sonucu zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade edilecek ürün ya da ürünlerin aksesuarları, orijinal kutusu ve faturası ile eksiksiz olarak iade edilmesi gerekmektedir.

Para İadesi

Ödeme işlemlerimizi, güvenlik nedeni ile PayTR altyapısı ile tamamlayıp, sistemimizde kesinlikle ödeme yöntem bilgileriniz tutulmamaktadır.

İade için tarafımıza anlaşmalı kargolar ile Horebica ödemeli olarak göndermiş olduğunuz ürünler, tarafımıza ulaştığı süreden itibaren en geç 5 iş günü içerisinde PayTR üzerinden tarafınıza iade yapılacaktır.

Kısmi iade işlemlerinde ise, PayTR üzerinden parçalı iade yapılamamaktadır. Bu nedenle tarafımıza, iade bedelinin gönderimi için sipariş sırasında, tarafınıza kesilen faturada yer alan isim ile aynı isme kayıtlı bir banka hesabının IBAN numarasını iletmeniz gerekmektedir.

Değişim

Kusurlu ya da kargoda hasar görmüş ürünleriniz için talep oluşturabilirsiniz. Değişimi talep edilen ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra tarafınıza gönderim sağlanacaktır. Bu süreçte kargo masrafları Horebica tarafından karşılanacaktır.

Kargo

İade ve değişim işlemlerinde kargo masrafları Horebica tarafından karşılanmaktadır.

2022 Mart ayı itibari ile 150 ₺ ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo kampanyası uygulanmaktadır. 150 ₺ altı ürünlerde ise sepetteki ürünlerinizin gönderim ücreti “desi” olarak hesaplanarak fatura edilmektedir.

Kısmi iadelerde, tüketici sipariş sırasında ücretsiz kargo baremini aşmış, ancak iade nedeni ile sepet tutarı ücretsiz kargo bareminin altına düşmüş ise, iade kargo bedeli müşteri tarafından karşılanacaktır.

İade şartlarına uymayan ürünler teslim alınmayacak olup, gönderim masrafları göndericiye aittir.

Ürünlerle ilgili bilgi ve satış desteği almak, değişim/iade ile ilgili tüm sorularınız için 0222 502 10 15 numaralı telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İade etmek veya değişim yapmak istediğiniz ürünü bize göndermeden önce mail yoluyla hangi ürünü, ne sebeple iade etmek istediğinizi ve nasıl bir işlem talep ettiğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Aksi halde ürün lojistik operasyon merkezimize ulaşsa dahi herhangi bir işleme başlanamayacaktır.

İade ve Lojistik Adresi: Hoşnudiye Mahallesi Şahin Caddesi 78/A Ay Lounge Residence 26130 Horebica Tepebaşı/Eskişehir

Telefon: 0222 502 10 15

Email: bilgi@horebica.com

Sepetim